MolentTools İade Politikası

 

60 Gün Deneme Süresi ve İade Politikası

Nitelikli kahve yolculuğundaki zorluklarının bilincindeyiz. Gerek ekonomik gerekse demleme yöntemlerinde tüm koşulların ve doğru ekipmanların sağlanması için gereken zaman ihtiyacını biliyoruz.

Kahve çekirdeği, suyun PH oranı, filtre kağıdı, öğütülen click aralığı, değirmen farklılıkları ve değirmeni doğru kullanma, çekirdek gramajları, uygulanan bar/basınç, suyun derecesi, demleme süreleri ve yöntemler gibi yepyeni bir dünya ile tanıştığınıza göre artık kaliteli bir değirmen arayışındasınız.

Tamamen bu topraklarda üretilen Molent’in yüksek kalitesine inanıyoruz. Bu karmaşık ve keyifli nitelikli kahve demleme yolculuğunda tüm koşulları deneyip değirmen öğütümünden memnun olmadığınız taktirde ürünü iade alıyoruz.

Ürün iadesi veya değiştirme işlemleri için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren tüm koşullardan emin olmak için minimum 45 gün mümkünse 60 gün boyunca tamamen ürünü deneyimlemenizdir. 45.günden 60.güne kadar olan süre zarfında ürünü iade etmek isterseniz bize talebinizi Ürün İadesi sayfasını kullanarak veya müşteri hizmetleri 0850 242 03 40 WhatsApparacılığıyla bize iletmeniz gereklidir.

İade etmek istediğiniz değirmenlerimiz için herhangi bir sebep belirtmek zorunda değilsiniz. Fakat vereceğiniz geri bildirimler ürünlerimizi geliştirme açısından önemli bir role sahiptir.İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığı ile sizinle bir kod paylaşacağız ve ürünü bu kod ile ücretsiz bir şekilde bize gönderebilirsiniz.

Ürününüz bize ulaştıktan sonra gerekli kontrolleri sağlayıp, 7 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 2-5 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

 

60 Gün Deneme ve İade Koşulları 

 • Molent olarak üretilen ürünlerin kalitesine ve öğütüm gücüne sonsuz güveniyoruz. Nitelikli kahve yolculuğunun ekonomik olarak sizleri zorladığının bilincindeyiz. Tüm süreci deneyimledikten sonra Molent değirmenin ideal kahvenize ulaşma koşullarının önüne geçtiğine inanıyorsanız gönül rahatlığı ile ürünü iade edebilirsiniz.
 • İade etmek istediğiniz değirmenin formunun bozulmaması, değirmen üzerinde herhangi bir kalıcı çizik, leke, kesik, yanık olmaması gerekmektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile ilgili Ürün İade Formumuzu eksiksiz olarak doldurmanız veya [email protected] veya 0850 242 03 40 WhatsApp aracılığıyla bize iletmeniz gereklidir.
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin geri alım planlamasını sizin için yapabiliriz. Bizim aracılığımız ile anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarınca taşınan iadelerin geri nakliye ücreti tarafımızca karşılanır.
 • Eğer bir kampanya kapsamında promosyon bir ürün hediye edildiyse iade edilen ürünle birlikte hediye ürün/ürünlerin geri gönderilmesi gerekmektedir.
 • Ürün kutusunun tekrar özenlice paketlenmesi müşterinin sorumluluğundadır. Ürünü size teslim ettiğimiz gibi tam kutu içeriğiyle bize ulaştırmalısınız. Kutunun ve kutu içeriğinin kargo taşımasında hasar almaması için dış kutuya ayrıca koyurucu (patpat poşet gibi) paket yapılmasını tavsiye ederiz.
 • İade politikasında satın almış olduğunuz tarihteki fatura tutarınız hesaplanmaktadır.
 • Kişiye özel yapılan, özelleştirilen yazı logo gibi araçlar ile tasarlanan el değirmenleri 60 gün deneme süresi kapsamında değildir. İade edilemez.
 • Pazaryerlerinden verilen siparişler, bayii, diğer internet siteri, yurtdışı siparişleri, ürünlerimizin satışını yapan diğer parakende firmalarından satın alınan ürünler 60 gün deneme süresi kapsamında değildir. Bu kapsamda iade edilemez.
 • Yalnızca www.molenttools.com online sitemiz üzerinden verilen siparişlerde 60 gün deneme iade politası uygulanmaktadır.
 • Molent G50+ Kahve Değirmeni ve Molent Pocket Kahve Değirmeni ürünlerinin tüm renkleri  60 gün deneme iade politikası kapsamındadır (Kişiye özel hazırlanan, isim yazılan ürünler hariçtir). Online sitemizde satışı bulunan diğer ürünler bu kapsamda değildir.
 • İade olarak gönderdiğiniz ürün kargo firmasından tarafımıza ulaştığında teknik ekibimiz inceleme yapıp size bilgi verecektir. Ulaşan ürünün hasarlı, çizik, eksik, yanık gibi kusurlu olması halinde MolentTools firması bu ürünü iade almama hakkına sahiptir.
 

İade olan Molent değirmenleri nasıl değerlendiriliyor? 

MolentTools’un her zaman önceliği müşterilerinin ürününden memnun kalmasıdır. Müşterilerimiz ürünlerimizden memnun kalmadığı taktirde koşulsuz olarak iade edebilir. MolentTools bu konuda kesinlikle hiç bir zorluk çıkartmaz.

MolentTools iade edilen değirmenleri sterilize ederek mağaza ve kafe teşhirlerinde, fotoğraf çekimlerinde, fuarlarda, festivallerde, yerel sosyal sorumluluk projelerinde kullanır tekrar satılmaz.
 

MolentTools Standart İade Politikası 

Kullanılmayan Molent ürünlerinden herhangi bir nedenle satın almaktan vazgeçtiğinizde, para iadesi veya değiştirme için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren 14 gün içinde bize talebinizi yazılı veya müşteri hizmetleri aracılığıyla sözlü olarak iletmenizdir.

İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, MolentTools tarafından aşağıda belirtilen iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. Onaylandığı takdirde ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz nakliye firması aracılığı ile geri alınır. İade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tarafımızca karşılanır.

Ürünlerinizin, bize ulaşmasını takip eden 7 gün içerisinde size ödeme yaptığınız yol ile iade işlemi gerçekleştirilir. Kredi kartınıza iade işleminin yansıması, normal koşullar altında 2-5 iş günü sürmekle beraber bankanızın prosedürlerine bağlı olarak değişebilmektedir.

Standart İade Koşulları 

 • İadeler mutlak suretle orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, hasarlı, eksik, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile ilgili Ürün İade Formumuzu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.
 • Ürünün kutusu ile birlikte faturası talep edilmektedir. Eğer kurumsal fatura kesilmiş ise iade faturası istenebilir.
 • İade etmek istediğiniz ürünlerin geri alım planlamasını sizin için yapabiliriz. Bizim aracılığımız ile anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarınca taşınan iadelerin geri nakliye ücreti tarafımızca karşılanır. Aksi takdirde kargo firması sizden taşıma ücreti talep edecektir.
 

Hasarlı veya Ayıplı Ürünlerin İadesi 

Siparişinizi teslim alırken, kutuların EKSİKSİZ ve SAĞLAM olduğunu mutlaka kontrol ediniz. Ürünleriniz kargo formu ve/veya faturanız ile teslim edilir. Faturanız size ulaşmadı ise internet sitemize kaydetmiş olduğunuz mail adresinizi kontrol ediniz. E-arşiv uygulaması kapsamında, faturanız elektronik ortamda oluşturulur ve e-posta adresinize otomatik olarak gönderilir.

Kargo yetkilisi, sizden kolileri eksiksiz ve sağlam bir şekilde teslim aldığınıza dair imza alacaktır. Koli dışında hasar bulunması durumunda, bu ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu ürünlerin değişimi 14 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Bu durumda, sizden ek bir nakliye veya ürün bedeli talep edilmeyecektir.

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin iadesi için Müşteri Hizmetleri bölümümüz, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edebilir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim yada iade işlemi yapılacaktır.
 

Eksik veya Yanlış Ürünlerin İadesi 

Siparişinizde eksik ürün var ise, diğer ürünlerinizi teslim alarak, eksik ürünler için imza atmadan önce bunu not olarak belirtmelisiniz. Öte yandan, siparişinizde yanlış ürün bulunuyorsa, bu ürünü teslim almamalı ve teslimat irsaliyesinde yazılı olarak belirtmelisiniz.

Siparişiniz ile ilgili iade ve değişim talepleriniz için 0850 242 03 40 nolu telefon numarasından veya [email protected] mail adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 

Yurtdışı İade Prosedürü 

Yurtdışından verilen siparişlerin teslim tarihinden başlamak üzere 14 gün sonunda iade şartlarımıza uygun olması halinde iade edebilirsiniz. İade ettiğiniz ürünler firmamıza ulaştıktan sonra 7 iş günü içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir. Yurtdışından gönderilen iade kargolarında oluşabilecek tüm kargo ve gümrük masrafları müşterilerimize aittir. Kargonun, kargo ve gümrük masrafı tarafımızca karşılanmak durumunda kalındığında bu ücretler de iade tutarından düşülecektir. Oluşabilecek gümrük ve diğer vergi masrafları nedeniyle kutunun üzerine ''Return Product'' yazmanızı ve kargo şirketine bunu belirtmenizi öneririz.

Ürünü iade veya değişim isteğinde bulunabilmek için, ürün ile birlikte faturasının gönderilmesi zorunludur.

Loading...