Yeni Molent G50+ ile G50 Modelinin Farkı

History: 02.01.2023 09:34
Yeni Molent G50+ ile G50 Modelinin Farkı
Molent G50+ Değirmen, ilk versiyonunda olduğu gibi artık “Base” ve “Full” model olarak 2 tipe ayrışmıyor ve tek tip olarak satışa sunuluyor. Detaylar blog yazımızda.

Base ve Full Modellere Veda

İlk versiyonlarında yedek kavanoz ve özel kutu avantajıyla öne çıkan “Full” model ve ona göre daha ekonomik bir seçenek olan “Base” model olarak 2 tipte satışa sunulan G50 değirmen, tüm özellikleri bir araya toplayan G50+ modeline güncellendi. Tek tip olan G50+ modeli, yedek kavanozu ve ona özel olarak tasarlanmış özel kutusuyla sizlere ulaşacak. Orijinal kutunun içerisinde Molent G50+ Değirmen, yedek kavanoz, kullanım kılavuzu, Molent logolu taşıma kesesi ve özel tasarımımız olan Molent değirmen temizleme fırçası sizleri karşılıyor olacak.

Yeni Mekanizma ile İstikrarlı Bir Öğütüm

İlk versiyon olan G50 değirmende ayar mekanizmasının materyali kromdu. Bu mekanizma içerisinde yer alan ve click aralıklarını ayarlamayı sağlayan toplar esnek yapıda olmadığı için uzun süreli kullanımlarda aksamalar yaşanabiliyordu. Bu aksamaları en aza indirmek ve olası arıza ihtimallerini bertaraf etmek adına G50+’ta ayar mekanizmamızı Polimetilmetakrilat (Pleksi) materyal ile değiştirdik. Esneklik vadeden bu materyal sayesinde statik oluşumunu engelleyen, daha tutarlı ve stabil bir mekanizma elde edildi.

Daha Kalıcı ve Sağlam Gövde Boyası

Molent G50 değirmende boyama işlemleri ortalama 10-20 mikronluk katman halinde uygulanıyordu. Gıda güvenliği sertifikalarındaki standartların dışına çıkamadığımız için bu teknolojide bir iyileştirme yapmak hem zaman hem maliyet gerektiren bir durumdu. Sizlerden gelen taleplerle ve ürün kalitesini etkileyecek unsurları göz ardı etmeden yatırımlarımızı yaparak boyama teknolojimizi tamamen değiştirdik. G50’den farklı olarak G50+’ta yaklaşık 50 mikronluk toz boya uygulayarak rengin kalıcılığını artırdık. Özel fırınlama işlemi sayesinde dokunun kalitesini ve hissiyatını güçlendirdik. Eloksal kaplama ve onu takip eden çift katmanlı boyama teknolojisi ile Molent Değirmenlerin boya atma sorununu sıfıra indirdik.

G50+ modelinin daha tutarlı ve daha stabil öğütümler yapması için birçok yenilik gerçekleştirdik. Kahve Öğütüm Referans Cetveli de bu yeniliklerimizden biri. Bu cetvel, kahvenin öğütüm derecesini ayarlayan Molent Click aralıklarını ve kahve demleme yöntemlerini barındırıyor. Referans değerlerinin bulunduğu bu cetvel hemen elinizin altına, yani Molent G50+ değirmeninin ayar mekanizmasının olduğu kısma eklendi. Bu şekilde G50+ modeli daha şık ve prestij sahibi bir tasarım kazandı.

Hiç Olmadığı Kadar Yeni…

Yeni G50+ Kahve Değirmeni birbirinden güzel 6 adet renk seçeneğine sahip. Geçmişte yapılan anket sonuçlarında en çok oyu alan ve yeşil rengine farklı bir yorum getiren Molent Green modeli de diğer renkteki aile üyelerinin arasında yerini çoktan almış durumda. Kişiselleştirilebilen özellikleriyle daha fazla öznellik sunan G50+ modelinde diğer versiyonların aksine artık daha güçlü ve daha özel lazer sistemleri kullanılıyor. Yenilenen Molent G50+ Kahve Değirmenleri ile daha fonksiyonel bir kullanım deneyimi sizleri bekliyor.

Loading...