Molent Tools Dünyasına Hoş Geldiniz!

History: 29.07.2022 17:22
Molent Tools Dünyasına Hoş Geldiniz!
Molent Tools, kahveye değer katan ve içimlerinizi daha nitelikli hale getiren kahve ekipmanlarını beğeninize sunuyor. Detaylar yazımızda...

Kıvamında Bir Kahve? 

Kafein içeriği ile insanları ayılttığı düşünülen ve sadece bu özelliğiyle ön planda olan kahve, aslında bundan çok daha fazlası… Konuk ağırlamada, dostlarla sohbette ya da yalnız geçirilen huzurlu zamanlarda, ortamı lezzetiyle süsleyen bir kahvenin varlığı, o anı daha da büyülü kılmakta.  Peki, lezzetli, dengeli ve tam tadında bir kahveye ulaşmak için gerekli şartlar nelerdir? Bu konuya daha önce kafa yormadıysanız, sizlere yardımcı olmak isteriz.
 

Kahve Nesilleri Nedir? 3. Nesil Kahve Neden Önemli?

Kadim bir geçmişe sahip olan kahve, birkaç asır önce, popülerliği gittikçe artan önemli bir içeceğe dönüştü. Kahve üreticileri ise piyasa taleplerine çabuk yetişebilmek adına, hızlı bir üretme, işleme ve öğütme sürecine girişti. Kahve bu süreçlerde -üretimden tüketime hazır hale gelene kadar- birçok kimyasal işlemden geçirildi. Amaç, tüketicinin suda çabucak çözünen bir kahveyle kahve ihtiyacını hemen bastırmasını sağlamaktı. Tüketici bu sayede demleme araçlarını temizleme ve posa dökme gibi yorucu işlerle uğraşmak zorunda kalmıyordu. Ancak bu kimyasal süreç boyunca kahve yoğun aromasını ve tadını çoktan kaybetmişti. Saflığından geriye pek bir şey kalmayan kahvenin tüketildiği bu dönem 1. nesil kahvecilik olarak isimlendirildi. Günümüzde hazır kahvelerin satış rakamları hala yüksek; bu nedenle 1. Nesil Kahve hala önemli konumda. Zamanı doğru kullanamayan ve yoğun çalışan kişilerin kurtarıcısı olan bu hazır kahvelerin tüketimi günümüzde aynı hızla devam ediyor.

1. nesil kahvecilikteki işlem görmüş kahveyi nispeten daha doğal bir halde sunan 2. Nesil Kahve akımında da aslında yine saf bir kahveden söz edemiyoruz. Kahve, farklı damaklara sahip kahve gurmelerini mutlu etmek için, bu akım içerisinde espresso, americano, latte, cappucino gibi çeşitlere ayrılıyor. Farklı içimlere ve farklı yoğunluklara sahip bu kahvelere çoğunlukla şuruplar, rafine şekerler, yapay aromalar gibi zararlı içerikler eşlik ediyor. Art arda açılan kahve zincirleriyle 2. nesil kahveciliğin devam ettiğini de söyleyebiliriz.

Asıl değinmek istediğimiz konu ise 3. Nesil Kahve akımı. Dışarıdan bir yardımcıya gerek duymadan kendi kahvemizi en saf haliyle alabilmemizi ve evimizde işlememizi sağladığımız yeni nesil kahvecilik. Kahvenin her aşamasıyla kendimizin ilgilenebildiği bir dönem olan 3. nesil kahvecilikte, kahvenin orijinini takip edebilir, tadım notlarını değerlendirebilir, kendi kahve çekirdeklerimizi kendimiz öğütebiliriz.
 

Molent Tools ile 3. Nesil Kahve Deneyimi

Kahvenin nereden geldiğini, hangi şartlarda yetiştiğini, nasıl kavrulduğunu bilerek içilmesi konusu 3. nesil kahveciliğin sağladığı avantajlar. Bu noktada devreye giren Molent Tools ise özellikle 3. nesil kahvelerinizi hazırlama konusunda baş yardımcınız olmaya hazır. Kahveye değer katan, içimi daha nitelikli hale getiren kahve ekipmanlarını sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda özenle hazırlıyor ve beğeninize sunuyoruz. İşlevsel birçok özelliğin yanı sıra estetik detayları da barındıran kahve ekipmanlarımız, yaşam alanlarına ferah bir hava katan doğal ahşap materyallerle sağlıklı bir kullanım da sağlıyor.  Özgün tasarımlarla üretilen kahve ekipmanlarımız ise şöyle:
 

Kahve Değirmeni

Geçmişten günümüze uzun bir yolculuk yapan ve kahve severler için popülerliğini asla yitirmeyen Molent Kahve Değirmenleri, kendi atölyemizde ve uluslararası standartlarda sizler için özenle üretiliyor.  Özel alaşımlı paslanmaz çelik bıçaklar, mikro paslanmaz bilyeli rulman, geniş hazne gibi özelliklerle ihtiyacınızı tam olarak kavrayan el değirmenleri, espresso, Türk kahvesi, moka pot, aeropress, delter press, filter-brew, French press öğütmelerinizi kolayca ve basit adımlarla yapmanızı mümkün kılıyor.
 

Tamper

Kahvenin tadını ve yoğun aromasını saklayan sıkıştırma işlemini başarıyla yerine getiren Molent Tools Tamper çeşitleri de ürün gamımızda size sunulan ürünlerden. Barista ekipmanlarının olmazsa olmaz eşyaları arasında yer alan tamper çeşitleriyle artık kendi kahve gurmeniz olmanız mümkün.  Değişen materyallere, renklere ve ağırlıklara sahip tamper ürünlerimizden dilediğinizi seçmekte özgürsünüz.
 

Tamper Standı

Masif ahşabın sağlığı ve şıklığı bir arada, Molent Tools Tamper Standında sizi bekliyor. Atölyemizde imalatı özenle yapılan stantlar, tamperinizin göz önünde durmasını ve onu estetik bir dekor olarak sergilemenizi sağlıyor.
 

Türk Kahvesi Standı 

Türk kahvesi, dost sohbetleri ve aile toplantılarının tamamlayıcısı gibidir. Siz de sıcacık ortamlarınıza yakışan, bol köpüklü, lezzetli mi lezzetli Türk kahvesi için Molent Tools Türk Kahvesi Standını deneyebilirsiniz. Mikro pişiricilerde ya da köz üzerinde pişireceğiniz kahveler için hem estetik hem de çok fonksiyonel bir kullanım sunan bu stantlar, istediğiniz kalın köpük tabakasına ulaşmanız için harika bir yol. Nitelikli çelik malzemeden üretilen Türk kahvesi stantlarımız, yüksek ısılara dayanıklı gövde ve uzun ömürlü yapıları ile tüm ihtiyaçlarınıza cevap verir özellikte.
 
Loading...