Molent G50 Kahve Değirmeni Nedir?

History: 29.07.2022 17:32
Molent G50 Kahve Değirmeni Nedir?
İdeal kahve değirmeni size küçücük bir kahve çekirdeğinin içinde gizlenmiş olan tüm tadı ve dokuyu en iyi şekilde verebilmelidir...

Molent G50 Kahve Değirmeni ile Kahvenin Eşsiz Buluşması

Kahve; çekirdekten fincana gelene kadar birçok işlemden geçer. Bu süreçte sizi kahvenin doruk noktasına çıkartacak en tatminkâr yöntemlerden biri de kahve değirmenleridir. Bir kahve değirmeni size küçücük kahve çekirdeğinin içinde gizlenmiş olan tüm tadı ve dokuyu en iyi şekilde verebilmelidir. İşte tam da bu noktada Molent G50 Kahve Değirmeni tutarlı öğütme ile size paha biçilmez bir kahve deneyimi sunuyor.
 

Kahve Değirmeni Ne İşe Yarar?

Kahve çekirdeklerini öğütmenin en kolay ve hızlı yollarından biri de Manuel Kahve Değirmenidir. Kahve değirmenleri ile istediğiniz her yerde, kolay ve lezzetli bir şekilde kahvenizi öğütüp demleyebilirsiniz. Kahvenizi öğütürken size keyifli bir içim sunacak olan şey homojen ve tutarlı bir öğütümdür. Tutarlı ve homojen bir öğütme sağlanmazsa en iyi kahve çekirdeği bile içimi sırasında sizi mutlu etmeye yetmez. İdeal Kahve Öğütücü olarak tercih edilen manuel kahve değirmenleri kahvenin öğütülerek uzun süre muhafaza edilmesinde de en çok tercih edilen yöntemdir.
 

Molent G50 Kahve Değirmenini Tanıyalım

Tasarımından çalışma mekanizmasına kadar her aşamasını sizin en iyi şekilde planladığımız kahve değirmenlerimizde gövde için, rulman yataklarını ve bıçak kısımları sağlam bir şekilde merkezde tutacak yekpare alüminyum kullandık. Bu alüminyum gövdenin üzerine ise gıda ile temas edebilir natürel bir kaplama yapıldı. Bu kaplama sayesinde hem alüminyumun daha sert ve gösterişli bir yüzeye sahip oluyor hem de gıda ile teması sağlanabiliyor. Siz kahve severlere sadece eşsiz bir içim değil aynı zamanda eşsiz bir tasarım sunabilmek için ilerleyen zamanlarda natürel renk haricinde farklı kaplamalar da kullanmayı hedefliyoruz.

Hedeflemiş olduğumuz tutarlı öğütme için gövdenin üst ve alt bölümüne 2 adet paslanmaz rulman yerleştirdik. G50 ve G100 olmak üzere iki değirmenimizde de aynı kalitede bıçaklar kullandık.

Kavanoz kısmında ise öğütmüş olduğunuz her kahve çekirdeğine rahatça buluşabilmeniz amacıyla, özel olarak imal ettiğimiz polipropilenden vida plastiği bulunmaktadır. Bu plastik sayesinde kavanoz zarar görmez ve ürünü tıngırdamadan rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kahve Değirmeni Ayarı için mekanizmamız, konik bıçakta bulunan 16 nokta ile birlikte, önce polipropilenden işlediğimiz daha sonra sizden gelen geri bildirimler doğrultusunda kroma çevirdiğimiz, üzerinde 2 adet bilye ile adım sayılabilir hale getirilmiştir. Bu bilyeler sayesinde değirmenin ayarlamasını yaparken, ayar mekanizmasını tamamen limite dayatıp birer birer açarken kolun düştüğü adım değirmenimizin sıfır noktasıdır. Ayar mekanizmasının tam bir turunda 16 adım bulunmakta ve her bir adım 0,07 mm hassasiyetinde konik bıçağı hareket ettirmektedir.

Molent G50 Kahve Değirmenimizin üst bölümünde ise rahat ve kolay bir kullanım için gövdenin üst çapını kavanozun içine girebileceği şekilde tasarladık; böylece kahve, kavanozu ters çevirerek kolayca boşaltılmaktadır.

Siz kahve severlere en iyi kahve değirmeni performansını sunabilmek için çıktığımız bu sizlerden gelen geri bildirimleri değerlendirerek mevcut halinde kapaksız olan G50 Kahve Değirmenimize krom bir kapak eklentisi yaptık.

Son olarak değirmenimizin kolundan bahsedecek olursak krom 316’dan büktüğümüz kolun ucunda elin içini daha iyi dolduracak ve daha rahat kavranabilen kubbeli büyük bir topuz kullanıldı. Bu topuz gürgen ağacından işlenmiş olup üzerinde doğal koruyucu yağ bulunmaktadır.
 

Kahve Değirmeni ile Öğütebileceğiniz Kahve Türleri

Kahvenin üretiminden öğütülmesine kadar geçen evrede; hangi kahvenin kullanıldığı, hangi yöntem ile öğütülüp demlendiği ve nasıl içilmesi gerektiğine kadar birçok seçeneği mevcuttur. Biz Molent Tools ailesi olarak bu seçenekler arasında kahvenizde tutarlı bir öğütme için ilk tercihiniz olmayı hedefliyoruz. Size ve kahvenize değer veriyor değirmenimizle öğütebileceğiniz; Nitelikli Türk Kahvesi, Espresso, V60, Moka Pot, Aeropress, Delter Pres, Filter-Brew, French Press kahve çeşitlerinde en iyi performansı size sunuyoruz.

* Özellikle French Press kahve çeşitlerinde tek ayar mekanizması sistemi ile sizlere ek ücretler ödetmeden en iyi performansı sunuyoruz.
 

Molent G50 Kahve Değirmeninin Teknik Özellikleri

Gövde: Alüminyum(Gıda ile uygun kaplama)
Kol Topuzu: Masif Ahşap
Bıçak: Konik Burr, Özel Alaşım Paslanmaz Çelik
Ayar Mekanizması: Krom 303
Mil/Yay/Öğütme Kolu: Krom 316
Ahşap Koruyucu: Doğal Yağ-Renklendirici
Rulmanlar: Paslanmaz Bilyeli Rulman
Kap: Cam Kavanoz
Kavanoz İçi Kahve Hacmi: 34-46 gr Kahve Çekirdeği
Değirmen İçi Kahve Hacmi: 28-36 gr Kahve Çekirdeği
Değirmen Aralığı: 595 gr
Adım Ayarlı Sistem: 1 Tur 16 Adım (1 tur 0.07 mm hassasiyette)
Kutu İçeriği: Değirmen, Kapaklı Yedek Kavanoz
Garanti Süresi: 2 Yıl (mekanik aksan ve öğütücüler)
 
Loading...